Go to Top

FELSEFEMİZ

22850751İlköğretime başlayan çocukların sosyal ilişkileri, okula uyum ve okul hayatında ki başarıları değerlendirildiğinde okul öncesi eğitimi almış çocukların başarı ve uyum seviyelerinin diğerlerine oranla daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Bu nedenle son yıllarda okul öncesi eğitimin önemi gittikçe artmıştır.

Bunu hakkıyla gerçekleştirmek için çocuğun kişisel, bilişsel, fiziksel ve sosyal olarak hiçbir özelliği ötelenmeden özenle ilgilenilmelidir. Bu özelliklerin sevgi ve güven temelinde bilgi ve tecrübeyle yoğrulması gerekmektedir.

Çocuklarımızın yaş özellikleri ve bireysel farklılıklarını gözeterek, küçük gruplar halinde ilgi ve sevgiyle ailelerle işbirliği içerisinde hayata hazırlıyoruz.

Kurabiye çocuklarını farkındalığı yüksek, kendiyle barışık, hayatta mutlu ve başarılı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz.

Her çocuk kendine has kimliğiyle dünyaya gelir. Bu karakter özellikleriyle her zaman bize ‘’ben farklıyım ve kendime hasım’’ diyecektir. Kurabiye ailesi olarak yaptığımız eğitim programında ve öğretim tekniklerinde bu farklılıkları gözeterek hazırlamaktayız.

Geleceğin şimdi küçük, (Zekâ puanlarının her on yılda bir yükseldiğini düşünürsek )akılları hep büyük J olan bireylerini sevgi ve güven duygusuyla, özgürce, kendilerini ifade etmekten çekinmeden okul sevgisini kazandırarak ve zaten hepsinin doğasında var olan kendini temsil ve sosyal hayatta başarılı olma isteklerini bilgi ve rehberliğimizle onlara sunacağız ve tabiî ki kurabiyede yapacağız.

Çocuklarımızı Doğal beslenmeye özendirmek hepimizin hedefi. Hazır gofretler yerine aynı istek ve keyifle kuru üzüm, ceviz, dut yiyen yâda kola yerine meyve çaylarını içen çocuklar görmek hepimizi mutlu edecektir. Gelin bunu beraber yapalım.

Bizler sokakta oyun oynama şansına sahip bir dönemin son örnekleriyiz, gelin çocuklarınız toprakla tanışsın. Bırakın onlar yaratıcılıklarıyla bizi şaşırtsın